Aktualności Dodano: 13 listopada 2018

11 listopada świętowali razem z Biblioteką

Data rozpoczęcia: 2018-11-13

Nieprzebrane tłumy mieszkańców Leszna wzieły udział w obchodach Święta Niepodległości 11 listopada 2018 r.

Uroczystości rocznicowe, których organizatorem był Wydział Promocji Miasta Leszna, Urząd Miasta Leszna i Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie rozpoczęły się od otwarcie Biblioteki Niepodległości o godz. 10.00, w której na uczestników obchodów czekały liczne sale wystaw. W tym samym czasie rozpoczęło się uoczyste nabożeństwa w kościele pw. św. Antoniego.

Punktualnie o 12.00 na leszczyńskim Rynku został odśpiewany hymn Polski. Natomiast dwie godziny później rozpoczał się na Rynku festyn, na który przybyly setki, jesli nie tysiące, mieszkańców Leszna. Swoje stanowiska zaprezentował Dział Wydawnictwa MBP w Lesznie, który rozdawał książki wydane przez bibliotekę w serii Cives Nostri. Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Lesznie, a także Poczta Polska (z okolicznościową kartką pocztową i datownikiem), bookcrossing,  atelier fotograficzne, Wojsko Polskie, można także było najeść się rogalików i pierogów, a także także kupić gęsinę. Przez cały czas trwania festynu otwarta była Biblioteka Ratuszowa. Uczestnikom obchodów towarzyszyła Horacka Muzika, czeski zespół folkowy.

Pod względem uczestników oraz atrakcji były to rekordowy uroczystości w historii Miasta Leszna.