Aktualności Dodano: 13 marca 2020

Data rozpoczęcia: 2020-03-17 0:00
Data zakonczenia: 2020-03-31 0:00

Biblioteka bez wychodzenia z domu

Zapraszamy młodzież szkolną do korzystania z zasobów Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej. Znajdują się w niej publikacje książkowe, dzieła historyczne, poezja oraz znaczny zbiór czasopism regionalnych z zasobów własnych oraz innych bibliotek w regionie. Unikalną propozycją leszczyńskiej biblioteki jest Żużlowa Biblioteka Cyfrowa, w której prezentowane są tematyczne zbiory biblioteki oraz Archiwum Państwowego w Lesznie, poświęcone najpopularniejszej w Lesznie dyscyplinie sportu.

Przygotowaliśmy też, między innymi dla młodzieży, wspólnie z Muzeum Okręgowym w Lesznie oraz Archiwum Państwowym Cyfrową Bibliotekę Niepodległości. W Bibliotece tej znajdą się wszystkie ważne dokumenty, fotografie, czasopisma, książki, wspomnienia związane ze 100-leciem powrotu Leszna do Polski. Z każdym dniem przybywać będą nowe, zdigitalizowane dokumenty, fotografie, ilustracje i opracowania.

Z myślą o uczniach szkół podstawowych i pierwszych klas szkół średnich proponujemy lekturę książki wydanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie „Pułapki czasu“, autorstwa leszczynianki Ewy Rosolskiej. Książka opisuje niezwykłe przygody dwójki uczniów w historycznej scenografii miasta i cieszy się wielkim zainteresowaniem. Dla tych, którzy nie przeczytali książki i tych, którzy chcą sobie jej treść przypomnieć przygotowujemy wersję dźwiękową dwóch tomów „Pułapek czasu“. Od wtorku na stronach internetowych biblioteki (www.mbpleszno.pl) ukazywać się będą kolejne części książki w formie audiobooka przygotowanego przez pracowników biblioteki. Każdego dnia zamieszczane będą nowe odcinki i informacje związane z historią Leszna. Zapraszamy więc do biblioteki bez wychodzenia z domu.