Aktualności Dodano: 08 października 2020

Cyfrowa biblioteka z rekordem odsłon

Data rozpoczęcia: 2020-10-11

Ten znaczący wynik LBC osiągnęła pod koniec sierpnia, ale od tego czasu w statystykach pojawiło się prawie 200.000 nowych wejść.

Warto podkreślić, że w 2016 roku w raczkującej wirtualnej bibliotece można było przeglądać zaledwie 161 obiektów. Teraz, w piątym roku jej działalności, jest ich prawie 11500. Zespół LBC codziennie pracuje nad tym, aby dostarczyć użytkownikom cyfrowych treści najwyższej jakości. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Żużlowa Biblioteka Cyfrowa, będąca gratką dla fanów czarnego sportu. Wiele osób przegląda także archiwalne numery "Panoramy Leszczyńskiej", a wśród najchętniej wyszukiwanych haseł znajdują się: Wielkopolska, Gostyń, Leszno czy Rawicz.

LBC jest projektem wyjątkowym - chociaż województwo leszczyńskie już nie istnieje, internetowa biblioteka wciąż łączy gminy wchodzące dawniej w jego skład. W wirtualnej książnicy znajdują się nie tylko materiały z Leszna, ale również cenne zbiory z ościennych powiatów. Są one dostępne na wyciągnięcie ręki, bez wychodzenia z domu. Najwygodniej przeglądać je na komputerze stacjonarnym lub na laptopie pod adresem www.lbc.leszno.pl. To najlepszy wybór na długie jesienne wieczory, zwłaszcza w okresie pandemii koronawirusa – idealnie z kubkiem gorącej kawy lub herbaty w ręku.

Łukasz Domagała