Aktualności Dodano: 15 Lutego 2021

Cyfrowa podróż po Ziemi Krobskiej

Data rozpoczęcia: 2021-02-15

Zima zasypała nas śniegiem, dlatego proponujemy, aby oddać się w domowych pieleszach przeglądaniu Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej. Tym razem zachęcamy do odwiedzenia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krobia.

W zasobach cyfrowych krobskiej książnicy znajdują się publikacje, których niejednokrotnie próżno szukać w regularnej sprzedaży. Zdarza się, że są to prawdziwe perełki, dostępne wyłącznie w bibliotekach w wersji papierowej, a teraz również w postaci elektronicznej.

Uwadze Czytelników szczególnie polecamy "Szkice z dziejów Ziemi Krobskiej" autorstwa Andrzeja Miałkowskiego. Ziemia Krobska to również Biskupizna ze swoimi obyczajami oraz specjałami kulinarnymi. Mówiąc o tych drugich, warto zajrzeć do publikacji "Biskupizna ze smakiem. Przewodnik kulinarny po kuchni biskupiańskiej" autorstwa Andrzeja Kuźmińskiego. W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Krobia odnaleźć można także inne publikacje poświęcone Krobi i okolicom. Polecamy zajrzeć tutaj i tutaj. Poza tym warto szukać samodzielne, do czego niezmiennie zachęcamy.

Łukasz Domagała