Aktualności Dodano: 15 maja 2018

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Data rozpoczęcia: 2018-05-15
Data zakonczenia:

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie zaprasza na obchody z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, które odbędzie się 17 maja br. o godz. 11.00 w Bibliotece Ratuszowej. 

W programie: 
- Wręczenie Nagrody im. Heleny Śmigielskiej 
- Wręczenie Nagrody Liścia Miłorzębu
- koncert Huberta Szczęsnego

Honorowa Nagroda Liścia Miłorzębu - ustanowiona w 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Oddziału w Lesznie i Redakcję Panoramy Leszczyńskiej dla wydawcy za najlepszą publikację o regionie. Kapituła wybiera książkę, którą wydano i wydrukowano w ubiegłym roku na terenie południowo-zachodniej Wielkopolski, a jej treść dotyczy regionu. Warunkiem udziału w konkursie jest obecność publikacji w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie.   

Nagroda im. Heleny Śmigielskiej jest przyznawana od 2003 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Oddziału w Lesznie i ma promować bibliotekarza szczególnie aktywnego w środowisku, członka SBP, którego praca ma istotne znaczenie dla rozwoju teorii i doskonalenia praktyki bibliotecznej i informacyjnej oraz poprzez działania w swoim środowisku lokalnym propagowanie książki, czytelnictwa i rozwój szeroko rozumianej kultury. Przyjęcie uchwały o Nagrodzie miało podkreślić ten związek, bowiem właśnie Helena Śmigielska umiejętnie łączyła refleksję teoretyczną ze znakomitą organizacją działań praktycznych.