Aktualności Dodano: 15 Września 2020

Eksplozja jazzu w najlepszym wydaniu

Data rozpoczęcia: 2020-09-15

Tego wydarzenia nie mógł przegapić żaden fan jazzu w Lesznie. Dwa dni, cztery koncerty, wiele scenicznych indywidualności i kilkadziesiąt znakomitych utworów. Wszystko to ściągnęło do centrum miasta sporą publiczność, zapewniając moc niezapomnianych wrażeń.

I nic dziwnego. Miniony weekend z pewnością był jednym z najważniejszych w tym sezonie, jeśli chodzi o eventy muzyczne.

12 i 13 września br. ze sceny na leszczyńskim rynku popłynęły jazzowe rytmy, których odbiorcami były osoby zgromadzone w specjalnej strefie przygotowanej dla publiczności oraz goście rozproszeni na rynku. Wiele osób słuchało też muzyki siedząc w ogródkach kawiarnianych.

Serię koncertów rozpoczął zespół prezentujący akustyczny nurt muzyki jazzowej, czyli Adam Wendt & Friends. Emocje nie zdążyły jeszcze ostygnąć, kiedy na scenie pojawiła się Grażyna Łobaszewska, wciąż zachwycająca siłą głosu, jedna z najwybitniejszych artystek polskiej estrady, znana z takich utworów jak „Brzydcy” czy „Czas nas uczy pogody”. Następnego dnia można było posłuchać na żywo kwartetu Skicki-Skiuk, a jako ostatni wystąpił Dawid Kostka z Acid Groove, który zabrał publiczność w podróż po muzycznym miksie jazzu, rocka, funky i elektroniki.

Było wspaniale! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertów. Jej autorem jest Witold Spisz, który doskonale uchwycił „ducha” i klimat weekendowych wydarzeń na rynku.

Koncerty odbyły się w ramach projektu realizowanego pn. Biblioteka Jazzu" dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Programu Partnerstwo dla Książki.

Witold Spisz – leszczyński artysta, fotografik, od wielu lat zajmuje się fotografią, której uczył się m.in. w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Wykłada w TEB Edukacja, współpracuje z prasą. Ważnym nurtem jego dorobku jest reportaż kulturalny, w tym fotografia koncertowa.

MAGDA KACZMARSKA