Aktualności Dodano: 23 Lutego 2018

Wehikuł czasu w Bibliotece

Data rozpoczęcia: 2018-02-23

Podczas ferii zimowych w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży łączna liczba uczestników wyniosła 181 osób. Zajęcia odbywały się codziennie od  godziny  11: 00 do 12 :30. Hasłem promującym ferie zimowe był „Wehikuł czasu w Bibliotece”.  W każdy dzień uczestnik przenosił się w czasie wraz z prowadzącym zajęcia, poznając tym samym historię od  starożytności do współczesności.  Każdego dnia tygodnia uczestnik poznawał zagadnienia związane z historią sztuki (ekspresjonizm i secesja, dzieci mogły stworzyć własną interpretacje obrazu "Krzyk" i potret złotej damy Adel Bloch- Bauer), eksperymentami (m.in. chemiczne jojo, "wyścig" cieczy, kula plazmowa), grami i zabawami ruchowo-umysłowymi, eko odnową (robiliśmy ramki z kartonu, sznurka, foli alumiowej oraz tworzyliśmy obrazy przy użyciu starych kartonów, rolek po papierze toaletowym, makulatury i sznurka jutowego), handmade (krosna i tkaliśmy na nich zakładki z kolorowych włóczek, malowaliśmy również bawełniane torby na książki). Nawiększą popularnością wśród dzieci były eksperymenty oraz handmade.