Aktualności Dodano: 22 października 2018

Horacka muzika w Bibliotece Ratuszowej

Data rozpoczęcia: 2018-11-10 17.00
Data zakonczenia: 2018-11-10

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie oraz Miasto Leszno zapraszają na koncert czeskiego zespołu, który odbędzie się 10 listopada 2018 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Ratuszowej.

Horácká Muzika powstała w 1992 r. Od tego czasu muzycy kontynuowali pracę nad muzyką reprezentującą tradycyjną ekspresję muzyczną i kompozycję instrumentów. Miało to swoje zalety. Folklor, także muzyka ludowa, musiał zostać ponownie odkryty i zinterpretowany. Dopiero w ostatnich latach przyszedł czas na nowe formy ekspresji, sposoby aranżacji i wykonania. Ma to związek z coraz większym zainteresowaniem muzyką ludową, także coraz jej większego wykorzystania w innych formach muzycznych. Stąd coraz większa popularność takich zespołów jak Horácká Muzika.

Członkowie zespołu pochodzą z różnych środowisk muzycznych, mają różne doświadczenie, które można usłyzeć w interpretacjach muzycznych zespołu.