Aktualności Dodano: 26 listopada 2019

Imieniny Świętego Mikołaja

Data rozpoczęcia: 2019-12-06 10:00
Data zakonczenia: 2019-12-07 22:00

6 i 7 grudnia zapraszamy na leszczyński Rynek. Będzie choinka, świąteczny jarmark, niezwykłe widowisko o św. Mikołaju i żeglarzach, pokaz cyrkowej żonglerki, koncert pod ratuszem i koncerty w Bibliotece Ratuszowej, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz specjalna niespodzianka – anielskie skrzydła, przy których będzie można sobie zrobić zdjęcia. Zaprasza Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto.

Jarmark 6 grudnia (piątek) od godz. 12:00 do 19:00

Na Rynku staną namioty ze stoiskami z rękodziełem artystycznym (ceramika, szkoło, wyroby z drewna, z przędzy, obrazy, bombki, świąteczne kompozycje, stroiki, miód, upominki). Będą także punkty gastronomiczne, w tym food tracki. Rynek zostanie udekorowany oświetlonymi choinkami oraz specjalnie na tę okazję przygotowanymi ozdobami.

Atrakcja specjalna od 6 grudnia godz. 12:00

Firma Mermer i Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto zapraszają na mega świąteczną atrakcję – ściankę z anielskimi skrzydłami. Zrób sobie zdjęcie przy naszej ściance, pokaż na Instagramie oznaczając @mermer, weź udział w konkursie i wylosuj nagrodę – prezent pod choinkę. Ścianka będzie dostępna do 22 grudnia. Szczegóły konkursu na www.mermer.pl

Widowisko 6 grudnia (piątek) godz. 16:00

Rozbłyśnie choinka, a na Rynek wkroczy korowód św. Mikołaja. Uczestniczące w nim dzieci i młodzież wezmą udział w inscenizacji opowieści o św. Mikołaju i żeglarzach. Widowisko zakończy się pokazem żonglerki i koncertem zespołu muzycznego ,,Wakacyjni”. O godz. 19:00 w Bibliotece Ratuszowej rozpocznie się koncert zespołu ,,Sunday Morning”.

scenariusz – Karolina Sternal

autor strojów i dekoracji – Jakub Gołembski

nagranie opowieści o św. Mikołaju i żeglarzach – Marek Prałat, aktor Teatru Miejskiego w Lesznie

zespół Puenta – przygotowanie Irena Marszałek

grupa akrobatyczno-cyrkowa MOK w Lesznie – przygotowanie Leokadia Adamiak

uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego w Lesznie

dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Lesznie oraz Szkoły Językowej Smile w Lesznie

Jarmark 7 grudnia (sobota) od godz. 12:00 do 17:30

Gospodarzem Jarmarku św. Mikołaja będzie PISOP, który zaprasza dzieci i dorosłych na warsztaty plastyczne i edukacyjne, na spotkanie ze św. Mikołajem oraz na świąteczne przysmaki. Tego dnia o godz. 16:00 w Bibliotece Ratuszowej rozpocznie się koncert galowy III Festiwalu Muzyki Autorskiej i Piosenki Artystycznej.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne
Projekt dofinansowywany przez Miasto Leszno
Bieżące informacje na FB Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto, które jest głównym organizatorem Imienin Świętego Mikołaja.