Aktualności Dodano: 27 Września 2019

Joanna Lamparska - Biblioteka Odkrywców

Data rozpoczęcia: 2019-09-27 17:00
Data zakonczenia: 2019-09-27 19:00

Historie o zaginionych skarbach czy zabytkowych miejscach skrywających tajemnice mają dar rozpalania wyobraźni. Dla miłośników tego typu opowieści Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie przygotowała nowy cykl „Biblioteka Odkrywców”. Raz na dwa miesiące zapraszać będziemy specjalistów z różnych dziedzin, badaczy i pasjonatów, którzy pozwolą zajrzeć za kulisy historii i wyciągnąć z jej mroków interesujące fakty, legendy, tajemnice...

Pierwsze z nich odbędzie się już 27 września br. Gościem będzie Joanna Lamparska – autorka książek, znana podróżniczka, dziennikarka, poszukiwaczka skarbów. Spotkanie pt. „Ten dom ma tajemnicę – poszukiwania skarbów w zamkach i w pałacach” rozpocznie się o godz. 17:00. Zapraszamy do Biblioteki Ratuszowej.

Joanna Lamparska – z wykształcenia jest filologiem klasycznym i archeologiem sądowym. Od lat współpracuje z m.in. „National Geographic”, „Witaj w podróży”, „Travellerem”, „Focusem”. Podróżuje blisko i daleko, szuka ukrytych skarbów i pisze o nich książki. Jest autorką takich publikacji jak „Miasta do góry nogami. Podziemia Europy i ich tajemnice”, „Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa”, „Niezwykłe miejsca wokół Wrocławia”, „Ten dom ma tajemnice. Skarby i sekrety Dolnego Śląska”, a także „przewodników inne niż wszystkie”, w których w pełen fantazji sposób prowadzi czytelników przez niezwykłe historie zamków, pałaców i podziemi. Mimo, że podróże zaprowadziły ją w różne zakątki świata, zawsze wraca w swoje ulubione miejsce – Dolny Śląsk. Śledzi jego tajemnice, opisuje  fascynujące historie, zbiera informacje o zaginionych w czasie II wojny światowej zabytkach i dokumentach. Jest autorką scenariusza programu „Skarby nieodkryte” w TV Polonia, dyrektorem i pomysłodawcą Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic w zamku Książ.