Aktualności Dodano: 18 września 2018

Koncert z cyklu Wieniawa Jazz Festiwal

Data rozpoczęcia: 2018-09-20 20.00
Data zakonczenia: 2018-09-20 22.00

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Fundacją ProMusica zaprasza na koncert zespołu Follow Dices, który odbędzie się 20 września br. o godz. 20.00 w Bibliotece Ratuszowej.

Follow Dices to czterech młodych, zdolnych i nietuzinkowych muzyków: Mikołaj Kostka, Franciszek Raczkowski, Jan Jerzy Kołacki i Adam Wajdzik. Skrzypce, kojarzone nie wprost z muzyką jazzową, a pokazujące w rękach Mikołaja szeroki wachlarz improwizacyjnych możliwości, będąc zarazem szczególnym atutem tego zespołu, fortepian, kontrabas i perkusja stanowią akustyczny kwartet jazzowy.
Nazwa formacji jest nawiązaniem, choć niekoniecznie dosłownym, do Cage'owskiego idiomu przypadkowości w muzyce i świecie, rozumianego jako przeniesiony na grunt improwizacji proces poszukiwania węzłów spajających kreowane struktury dźwiękowe. Artyści, podążając za współczesnymi rozwiązaniami estetycznymi, zahaczają o inspirującą ich mozaikę manier muzyki skandynawskiej i polskiej, włączając w to także elementy muzyki nowej, będącej dla nich bezprecedensowym źródłem, z którego wypływa ich tożsamość. Wszystko to scalone zostaje synestetyczną koncepcją kreowania barw i odcieni przestrzeni harmonicznych.