Aktualności Dodano: 27 kwietnia 2018

Konkurs na własnoręcznie zrobioną torebkę

Data rozpoczęcia: 2018-06-09 20:00
Data zakonczenia: 2018-06-09

Miejska Biblioteka Publiczna ogłasza konkurs na własnoręcznie wykonaną torebkę! Przyjdź ze swoją torebką na spotkanie autorskie z Elizą Głowinkowską-Domagałą, które odbędzie się 9 czerwca o godz. 20:00 w Bibliotece Głównej podczas trwania Nocy Bibliotek!

"Trudno uwierzyć, że historia damskiej torebki zaczęła się stosunkowo niedawno i dopiero XX wiek okazał się dla niej przełomowy. Co takiego się zmieniło, że stała się niezbędna? W jaki sposób zyskała status najważniejszego dodatku? Jakie modele są najlepsze w podróży? Którzy projektanci dali się ponieść fantazji? Czy torebki miały swoje ambasadorki? Jak to możliwe, że jakiś model wart jest tyle co średniej klasy samochód? Które torebki zyskały miano kultowych i czym sobie na to zasłużyły?"

Eliza Głowinkowska-Domagała od ośmiu lat mieszka w Iwinach. Z wykształcenia jest kulturoznawcą i socjologiem. Jest także autorką książki pt. "It bag. Historia pisana torebką".