Aktualności Dodano: 29 marca 2018

Krzysztof Ziemiec w Bibliotece Ratuszowej

Data rozpoczęcia: 2018-03-29

W Bibliotece Ratuszowej zagościł wczoraj Krzysztof Ziemiec, który na spotkaniu poruszył tematykę swojej ostatniej książki WYSIEDLENI AKCJA "WISŁA" 1947. Nie zabrakło również czasu na zadawanie pytań gościowi oraz dyskusji. Spotkanie poprowadził Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej - Andrzej Kuźmiński.

Krzysztof Ziemiec (ur. w 1967 r.) dziennikarz radiowy i telewizyjny. Dwukrotnie nagrodzony „Telekamerą” (2011 i 2012). Zdobywca WIKTORA. Obecnie związany z TVP1 i „Wiadomościami”, wcześniej m.in. z „Panoramą” w TVP2, TV Puls i TVN24. Twórca programów publicystycznych m.in. „Niepokonani” (który otrzymał Grand Prix w konkursie „Oczy szeroko otwarte”) czy „Mam inne zdanie”. W 2011 r. wyróżniony wraz z Twórcami filmu „JP2 - szukałem Was” „Totusem medialnym”. W 2012 r. nagrodzony Orderem Ecce Homo. Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci. Od pokoleń związany z Warszawą.