Aktualności Dodano: 11 lipca 2019

Lata 60. i 70. - koncert

Data rozpoczęcia: 2019-07-25 18.00
Data zakonczenia: 2019-07-25 20.00

25 lipca br.  Miejska Biblioteka Publiczna organizuje koncert pt. „Lata 60. i 70.” To kolejna z letnich inicjatyw, jakie odbywają się w  mieście, w ramach akcji „Wakacje Seniorów w Lesznie”. Zapraszamy na godz. 18:00 do Biblioteki Ratuszowej.

Koncert stanowić będzie sentymentalną wycieczką w muzykę polską sprzed kilku dekad. Lata 60. upływały w rytmie rock’n’rolla, zwanego u nas big beatem. Królowały energiczne, świetnie nadające się do tańca utwory. W kolejnym dziesięcioleciu kwitł rock, nastąpiła jego fuzja z jazzem, rodziło się disco. Niektóre z powstałych wtedy zespołów przetrwały do dzisiaj, uzyskując miano kultowych. Z pewnością tym, co wyróżniało wtedy wykonawców były przemyślane i doskonale wyśpiewane teksty oraz nienaganna dykcja.

Teraz będzie można przeżyć to wszystko jeszcze raz. Podczas koncertu w Bibliotece Ratuszowej wybrzmią przeboje największych gwiazd polskiej estrady tamtych lat, m.in. Karin Stanek, Ireny Jarockiej, Eleni, Czesława Niemena. Niezapomniane melodie usłyszymy w aranżacji zespołu MUS TRIO w składzie: Przemek Maćkowiak (gitara), Hubert Samelczak (perkusja), Iuri Gaspar (piano), a towarzyszyć im będzie Sara Kicińska. Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców, szczególnie miło będzie nam gościć seniorów.  Wstęp wolny.