Aktualności Dodano: 10 maja 2019

Lovesick DUO feat. Andrzej Kownacki

Data rozpoczęcia: 2019-05-25 19:30
Data zakonczenia: 2019-05-25 22:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza na koncert Lovesick DUO feat. Andrzej Kownacki, który odbędzie się 25 maja 2019 r. w Bibliotece Ratuszowej. Początek koncertu o godz. 19.30. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Bibliotece Ratuszowej oraz w gmachu głównym.

LOVESICK DUO to Paolo Roberto Pianezza (git. & voc.) oraz Francesca Alinovi (kontrabas i voc.). Na ich pierwszej polskiej trasie towarzyszy im na perkusji Andrzej Kownacki, znany przede wszystkim ze współpracy z takimi zespołami, jak Hot Lips i Fingerstyle Bob Trio.

Pochodzą z Bolonii i koncertowali już niemal w całych Włoszech, ale też w Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych oraz Irlandii. Do Polski przyjeżdżają po raz pierwszy. Mają na swoim koncie 3 płyty. Muzyka, którą grają to niesamowicie energetyczna mieszanka klasycznego rock'n'rolla i bluesa, country i americany. Grają zarówno amerykańskie standardy, jak i własne kompozycje z autorskimi, włoskimi tekstami, które sami określają jako „ironiczne, bluesowe i gawędziarskie”. Jest to zatem wielka gratka dla wszystkich miłośników klimatów lat 50-ych i 60-ych!