Aktualności Dodano: 25 września 2018

„Mała książka - wielki człowiek”

Data rozpoczęcia: 2018-09-25
Data zakonczenia: 2018-11-30

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie włączyła się do ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której organizatorem jest „Instytut Książki”. Pilotażowy projekt dla trzylatków właśnie się rozpoczął.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek(rocznik 2016), który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.