Aktualności Dodano: 08 listopada 2019

Międzynarodowy Listopad Poetycki

Data rozpoczęcia: 2019-11-08
Data zakonczenia:

W piątek 8 listopada do Leszna zawitali poeci związani z Międzynarodowym Listopadem Poetyckim. Spotkanie zorganizowane przez Krzysztofa Taciaka z Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się w Bibliotece Ratuszowej.

Celem imprezy jest edukacja literacka młodzieży, popularyzacja poezji współczesnej oraz integracja środowisk twórczych. „Dzień Leszczyński” organizowany był po raz 25. Rozpoczął się „Porankiem poetyckim pod ratuszową wieżą” o godz. 10.00. W dalszej części zaproszeni goście oraz przedstawiciele leszczyńskiego środowiska artystycznego zaprezentowali swoją twórczość.

Po południu w szkołach oraz bibliotekach Leszna odbywać się będą jeszcze spotkania, podczas których o swojej twórczości opowiedzą:

Karol Maliszewski – III liceum Ogólnokształcące

Rafał Różewicz – Biblioteka Ratuszowa

Robert Rudiak – II Liceum Ogólnokształcące

Krystyna Mazur – Zespół Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych

Kacper Płusa – Zespół Szkół Ekonomicznych

Międzynarodowy Listopad Poetycki zakończy spotkanie z Karolem Maliszewskim, który o 17.00 opowie o swojej bliskiej znajomej - Oldze Tokarczuk, laureatce Nagrody Nobla.

Organizatorem „Dnia Leszczyńskiego” była Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Lesznie, Miasto Leszno oraz  Związek Literatów Polskich Oddział w Poznaniu.