Aktualności Dodano: 12 Października 2019

Warsztaty literackie i spotkanie z Mirką Szychowiak

Data rozpoczęcia: 2019-10-12
Data zakonczenia: 2019-10-13

Lubisz pisać i chętnie publikujesz? A może swoją twórczość chowasz do szuflady albo w plikach komputera? Jeśli tak, przyjdź 12 października na warsztaty literackie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. Poprowadzi je Mirka Szychowiak, poetka nominowana do Nagrody Literackiej Nike, autorka opowiadań. Początek o godz. 9:00 w Salce Klubowej MBP. Następnego dnia, 13 października o godz. 17:00 w Bibliotece Ratuszowej odbędzie się podsumowanie warsztatów, połączone ze spotkaniem autorskim pt. „Jakie to życie jest krępujące”.

Na warsztaty zapraszamy wszystkie osoby piszące. Nie ma ograniczeń wiekowych ani żadnych innych. Nieważne czy ktoś tworzy skecze, wiersze, krótkie opowiadania czy prowadzi pamiętnik. Warsztaty mają być drogowskazem i podpowiedzią jak pracować ze słowem. Autorka postara się przekonać uczestników, że warto pisać, warto wyrażać swoje emocje, wrażenia czy radość i nie wstydzić się, że coś wyjdzie nie tak.

Natomiast spotkanie w Bibliotece Ratuszowej nosić będzie tytuł jednej z książek Mirki Szychowiak Jakie to życie jest krępujące. Poświęcone będzie człowiekowi i jego uwikłaniu w codzienną egzystencję, lęki i strachy związane z bólem, przemijaniem, odrzuceniem. Jednocześnie, bo tytuł jest przewrotny, autorka poprzez swoje teksty pokaże, że choć życie często nas uwiera, wyczerpuje i zawodzi - jest przecież piękne.

Mirka Szychowiak – poetka mieszkająca w podwrocławskich Księżycach. Debiutowała w 2005 r. zbiorem wierszy Człap story. Od tego czasu ukazało się pięć tomików poetyckich: Jeszcze się tu pokręcę (nominacja do Nagrody Literackiej Nike), Proszę nie płakać, Gustaw znikąd, Jakie to życie jest krępujące, Trzeci migdał. W 2015 r. wydany został  debiut prozatorski autorki – Gniazdozbiór. Publikowała m.in.  w „Odrze”, „Autografie”,Obrzeżach”, „Nowej Okolicy Poetów. Jest laureatką kilkunastu ogólnopolskich konkursów poetyckich, finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina.

Współorganizator: Stowarzyszenie Sztuka Dla Wszystkich