Aktualności Dodano: 29 stycznia 2019

Nico'ZZ Band w Bibliotece Ratuszowej

Data rozpoczęcia: 2019-02-23 20:00
Data zakonczenia: 2019-02-23 23:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza na koncert Nicolasa Zdankiewicza, który odbędzie się 23 lutego w Bibliotece Ratuszowej. Początek koncertu o godz. 20.00. Bilety dostępne w przedsprzedaży w Bibliotece Ratuszowej w cenie 20 zł.

Nicolas Zdankiewicz to charyzmatyczny wokalista i gitarzysta z Francji, poruszający się płynnie po obszarach z pogranicza bluesa i rocka.

- "Uwielbiam tu przyjeżdżać. Mogę wtedy poznawać polskojęzyczną kulturę i dowiedzieć się więcej o miejscu, w którym mogłem się wychować, gdyby historia potoczyła się inaczej"- mówi.

Dla niektórych ludzi podziwiających artystę, a w szczególności muzyka, jego inspiracja może zrodzić pragnienie, by w podobny sposób móc inspirować innych. Nico’ZZ (Nicolas Zdankiewicz - charyzmatyczny wokalista i gitarzysta z Francji, poruszający się płynnie po obszarach z pogranicza bluesa i rocka) odkrył to w sobie gdy miał zaledwie 8 lat. Będąc fanem legendarnego Donalda Kinseya (The Wailers) i Alberta Kinga, przeznaczył pierwsze kieszonkowe, by kupić swój pierwszy bluesowy album. Mimo, że to rzadko spotykane u tak małego dziecka, ale od tamtego momentu pasja do bluesa zaczęła wyznaczać Nico’ZZ jego życiową drogę. Pradziadkowie Nicolasa Zdankiewicza opuścili podzieloną przez zaborców Polskę w 1916 roku. Emigrując, większość drogi z Warszawy do Paryża przebyli pieszo. Nico wspomina „Urodziłem się w Paryżu. Dorastałem jako Francuz, a teraz cieszę się, że odkryłem swoją polską stronę".

Koncert w Bibliotece Ratuszowej Nico wystąpi w doborowym towarzystwie zespołu tworzonego przez czołówkę polskich muzyków bluesowych i jazzowych:

Joanna Dudkowska – bas (jedna z najbardziel rozpoznawalnych basistek w Polsce, wspólpracująca m. in. Z byłym wokalista Budki Suflera Felicjanem Andrzejczakiem )
Mateusz Urbaniak – piano (absolwent katedry jazzu Akademii muzycznej w Poznaniu, pedagog, muzyk sesyjny)
Mateusz Brzostowski- perkusja (perkusista polskich gwiazd Kasi Wilk, Libera, laureat wielu konkursów perkusyjnych)