Aktualności Dodano: 29 grudnia 2020

O Bibliotece Jazzu w Jazz Forum

Data rozpoczęcia: 2020-12-29

W Jazz Forum znalazł się artykuł o naszych działaniach - opisano inicjatywę stworzenia profesjonalnego archiwum polskiego jazzu w Lesznie przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Grochowiaka.

Wszystko zaczęło się od Jerzego Reicha, który postanowił przekazać Bibliotece swoją, tworzoną przez prawie 60 lat, kolekcję płyt winylowych, CD, książek i czasopism, które ukazują historię polskiego jazzu w różnych odsłonach.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wzmianki prasowej, w szczególności, że nasze działania dotyczące promocji i upowszechniania historii polskiego jazzu są bardziej dalekosiężne!

W nowym budynku Biblioteki, który obecnie jest modernizowany przy placu Jana Metziga, stworzony zostanie specjalny dział - Biblioteka Jazzu. Znajdą się tam materiały drukowane, płyty winylowe oraz kompaktowe oraz wiele innych ciekawostek przekazanych przez miłośników muzyki jazzowej, dziennikarzy, muzyków i publicystów na naszą rzecz!

Zapraszamy do Biblioteki Ratuszowej, gdzie czeka na Was najnowsze wydanie Jazz Forum, w którym można znaleźć wspomniany artykuł.