Aktualności Dodano: 11 grudnia 2019

Orsolya Falus w Bibliotece Ratuszowej

Data rozpoczęcia: 2019-12-10

We wtorek, 10 grudnia 2019 roku w Bibliotece Ratuszowej miała miejsce prezentacja książki pt. "Szpitalne zakony rycerskie w czasach Arpadów na Węgrzech". Autorem książki jest dr hab. Orsolya Falus (University of Dunaújváros), z Węgier. Autorka wspominała o związkach Węgier z Polską oraz jej osobistych więziach z Polską, m.in. za sprawą jej prababki, która była Polką. Autorka mówiła do zebranych w języku angielskim.

Następnie książkę przedstawił prof. Marian Małecki z Uniwersytetu Jagielońskiego, który był autorem tłumaczenia publikacji na język polski. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście na czele z wiceprezydentem Piotrem Jóźwiakiem, kierownikiem Delegatury Urzędu Wojewódzkiego Zenonem Jóźwiakiem oraz dr. Krystianem Maćkowiakiem, radnym Rady Miejskiej Leszna. W spotkaniu udział wzięli również studenci Państwowe Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie.