Aktualności Dodano: 13 czerwca 2019

Otwarcie wystawy Sekcji malarskiej UTW

Data rozpoczęcia: 2019-06-13

Swoje prace zaprezentowały członkinie sekcji malarskiej leszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W folderze towarzyszącym ekspozycji można przeczytać słowa autorstwa Krystyny Świgoń:

Sekcja malarska Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie zaprasza na kolejną wystawę naszych prac. Tym razem są to portrety. Od dawna przymierzaliśmy się do tego zadania. Do jego realizacji przystąpiliśmy w ostatnich kilku miesiącach. Okazało się, że to wielkie wyzwanie. Zaczęliśmy od rysowania portretów na podstawie fotografii: powstawały autoportrety i portrety naszych najbliższych wykonane ołówkiem, kredkami, malowane farbami.

Popatrzcie Państwo jakie są efekty tej mrówczej pracy. Może za rok spróbujemy malować portrety z natury? Marzenia są sensem naszego dojrzałego życia.

Wystawa potrwa do 28 czerwca br.