Aktualności Dodano: 28 Czerwca 2019

Otwarcie wystawy obrazów Janusza Adama Dodota

Data rozpoczęcia: 2019-06-29

W piątkowe popołudnie w „Galerii Dworcowej” otwarta została wystawa obrazów Janusza Adama Dodota, wszechstronnego twórcy, na co dzień dyrektora Kościańskiego Ośrodka Kultury. Znalazło się na niej 16 prac, od małych po wielkoformatowe, które autor uznał za najbardziej udane i które po prostu lubi. Wykonane zostały w technice akrylowej - na deskach, sklejkach lub płótnie. Wszystkie powstały na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Podczas wernisażu na leszczyńskim dworcu J. A. Dodot opowiadał o początkach swojej działalności malarskiej. Jak przekonywał, wszyscy mają w sobie rzeczy do odkrycia, więc warto szukać i próbować. Malowanie traktuje właśnie jako kolejną dziedzinę, w której chciałby znaleźć siebie.
Choć jest przede wszystkim człowiekiem teatru, to – jak podkreślał – nakładanie farby daje mu wolność. Tworząc obrazy może pozwolić sobie na wszystko, bo nie ograniczają go określone wymagania, jakie narzuca sobie na scenie.

Wystawa pt. „Współobecność” jest czwartą w dorobku autora. Zorganizowana została niejako na zakończenie pierwszej dekady działalności malarskiej J. A. Dodota.  Zapraszamy do jej odwiedzenia. Obrazy będzie można oglądać do 20 lipca br., w dniach i godzinach otwarcia Biblioteki Dworcowej.