Aktualności Dodano: 03 kwietnia 2018

Petr Rimsky i Misitu

Data rozpoczęcia: 2018-04-21 20:00
Data zakonczenia: 2018-04-21 22:00

Wszystkich miłośników piosenki autorskiej zapraszamy na koncert Petra Rimskiego –czeskiego barda z Pragi, który w kwietniu wystąpi w nowo otwartej Bibliotece Ratuszowej.

Petr Rímský to pieśniarz, którego trudno zaklasyfikować do konkretnego gatunku muzyki. Artysta często kojarzony jest z czeską piosenką autorską, choć w jego znakomitej grze na gitarze wyraźnie rozpoznać można elementy jazzu czy bluesa, ale również klasykę. Sposobem grania Petrowi blisko do chansonu, o sobie samym jednak mówi, że jest raczej gawędziarzem z gitarą. W każdym razie jego głęboki głos z pewnością przyciąga uwagę. Swoją genialną grą na gitarze uszczęśliwił niejednego słuchacza.
Petrowi podczas koncertów towarzyszy zespół instrumentalny Misitu – słuchacze mogą się więc, obok gitary klasycznej, spodziewać głosu dwóch wokalistek, dźwięków drobnej perkusji oraz gitary basowej. 

Wydarzenie odbędzie się przy udziale tłumacza. Teksty usłyszą Państwo w oryginalnym języku, dołożymy jednak wszelkich starań, aby mogli Państwo zrozumieć jak najwięcej.

Wstęp wolny – zapraszamy! 

Petr Rímský – gitara, śpiew
Veronika Skočdopolová – wokal, perkusja
Kateřina Ečerová - wokal, perkusja
Pavel Hloušek - gitara basowa