Aktualności Dodano: 13 maja 2019

"Pokocham ją siłą woli" - koncert Dagmary Poch i Tomasza Biberstajna

Data rozpoczęcia: 2019-05-31 18:00
Data zakonczenia: 2019-05-31 20:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert Dagmary Poch i Tomasza Biberstajna pt. "Pokocham ją siłą woli", który odbędzie się 31 maja 2019 r. w ramach cyklu "Piątki w Ratuszowej". Początek spotkania o godz. 18.00.

Wyjątkowo wzruszający tekst Edwarda Stachury ze zbioru "Się" przedstawi Tomasz Biberstajn, któremu będzie partnerować Dagmara Poch. Jest to opowiadanie o pragnieniu dotknięcia samego absolutu - miłości bezgranicznej. Tomasz wcielając się w rolę samego Stachury pokaże jak dotkliwa jest samotność i jaką potrafi mieć twórczą moc. Stworzy obiekt swej tęsknoty, zjawę senną kochającą miłością czystą i nie znającą pojęcia czasu. On i ona, pogubieni w świecie, dzięki tęsknocie się odnajdują. Opowieść przy akompaniamencie muzyki romantycznej i filmowej (Dagmara Poch flet, Tomasz Biberstajn pianino).

"Piątki w Ratuszowej" to nowy cykl spotkań, które odbywać się będą w Bibliotece Ratuszowej. Spotkania współorganizowane są z Leszczyńską Radą Seniorów. Cykl spotkań dla seniorów odbywać się będzie zawsze w godz. 17.00-20.00. W trakcie spotkań leszczyńscy seniorzy będą cieszyć się kawą w promocyjnej cenie 3 zł oraz ciastkiem.

Leszczyńska Rada Seniorów - powstałą w 2017 r. Jej przewodniczącym jest Bolesław Szudejko. Celem działania rady jest integracja i wspieranie środowiska seniorów, reprezentowanie zbiorowych interesów tych osób na zewnątrz. Do zadań rady należy opiniowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji społecznej seniorów oraz do pełnego zaspokojenia potrzeb tej grupy społecznej, konsultowanie i opiniowanie lokalnych rozwiązań prawnych dotyczących sytuacji seniorów, opiniowanie i doradzanie w zakresie działań zmierzających do wykorzystania potencjału i czasu ludzi starszych na rzecz inicjatyw środowiskowych, w tym w zakresie kultury i edukacji.