Aktualności Dodano: 22 listopada 2017

Poznajcie naszych sponsorów!

Data rozpoczęcia: 2017-11-22
Data zakonczenia:

WERNER KENKEL 

Werner Kenkel Sp. z o.o. jest producentem tektury falistej, opakowań z nadrukiem fleksograficznym i offsetowym oraz standów reklamowych. Produkcja zlokalizowana jest w dwóch zakładach zlokalizowanych w Krzycku Wielkim oraz w nowo otwartym zakładzie w Bochni. 

Nadrzędnym celem Spółki jest prowadzenie działalności w odpowiedzialny i zrównoważony sposób, poprzez wdrażanie oraz stosowanie nowoczesnych technologii minimalizując ryzyko negatywnego wpływu na środowisko. Nasze przekonanie oraz zaangażowanie pracowników, są zbieżne ze wszystkimi przepisami i regulacjami w zakresie ochrony środowiska, stanowiącymi szeroko rozumianą etykę środowiskową. 

Firma niejednokeotnie przekazała materiały, które posłuży do organizowanych przez bibliotekę spotkań (m.in. warsztatów dziecięcych oraz spotkań świątecznych).

 

ETNO CAFE

Importer kawy ziarnistej, paczkowanej, palonej w rzemieślniczy sposób we wrocławskiej palarni, 100% Arabika z Etiopii, Brazylii, Rwandy, Kenii, Papui Nowej Gwinei, Salwadoru, Gwatemali. Firma Etno Cafe wzbogaca nasze spotkania o najlepsze gatunki kawy, którymi nasi czytelnicy mogą delektować się nieodpłatnie w trakcie naszych najważniejszych spotkań.

Firma ma swoje początki w 1976 r. w Etiopii, gdzie rodzina Hamda rozpoczęła uprawę rośliny kawowca. Wiele lat później przedstawiciel kolejnego pokolenia przyjechał do Europy. Już jako doktorant i pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przyjaźń i długie rozmowy przy filiżankach naparu wydały plon - pierwsza polsko-etiopska spółka importująca kawę do Polski. Tak powstała marka Etno Cafe. W Lesznie jej lokal znajduje się w Galerii Leszno.