Aktualności Dodano: 03 października 2018

Promocja książki red. Jerzego Zielonki o Jerzym Gronowskim

Data rozpoczęcia: 2018-10-18 18:00
Data zakonczenia: 2018-10-18 20:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza na promocję książki red. Jerzego Zielonki pt. "Orzeł Biały wzlata wzwyż - opowieść o narodowcu, oficerze WP, żołnierzu wyklętym i adwokacie Jerzym Gronowskim". Spotkanie odbędzie się w czwartek 18 października o godz. 18.00 w Bibliotece Ratuszowej. Książka została wydana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w serii Cives Nostri.

Publikacja została przgotowana ze środków programu Niepodległa, w ramach któego powstaną cztery publikacje dotyczące istotnych z perspektywy regionu leszczyńskiego i odzyskiwania niepodległości osób, wydarzeń, procesów. Publikacje wykorzystane zostaną do prowadzenia lekcji historii dla placówek szkolnych. Projekt ma upowszechniać wiedze historyczną oraz integrować społeczność lokalną poprzez wspólną pracę i jej efekty.

Jerzy Zielonka to znany dziennikarz i regionalista. Specjalista w dziedzinie historii najnowszej i działalności konspiracyjnych organizacji niepodległościowych w latach 1939-1945. Autor kilku tysięcy publikacji prasowych o tematyce historycznej, licznych opracowań naukowych i popularnonaukowych, książek oraz monografii.