Aktualności Dodano: 23 Czerwca 2019

Promocja tomiku wierszy Ryszarda Biberstajna

Data rozpoczęcia: 2019-06-23 17.30
Data zakonczenia: 2019-06-23 19.30

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie serdecznie zaprasza 23 czerwca, o godzinie 17.30 na promocję tomiku wierszy Ryszarda Biberstajna pt. "Pojednanie z ciszą". Oprawę muzyczną tego wieczoru zapewni Tomasz Biberstajn.

Po pięciu latach ukazuje się kolejna książka poety dobrze znanego w środowisku leszczyńskim (a także poza nim). Tytuł nawiązuje do wcześniejszych („Słychać tylko szept”, „Jak spokój po burzy”). Wszystkie zawierają w sobie motyw ciszy. W rozedrganej i hałaśliwej rzeczywistości brakuje jej najbardziej. Wszak tylko w ciszy postawić można pytania o sprawy najważniejsze.

Ryszard Biberstajn – członek Oddziału Poznańskiego Związku Literatów Polskich i wiceprezes Leszczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, doktor nauk humanistycznych, laureat Nagrody im. Hulewicza.