Aktualności Dodano: 25 października 2019

Promocja tomiku wierszy Violetty Borowiak

Data rozpoczęcia: 2019-10-25
Data zakonczenia:

Czwartkowy wieczór w Bibliotece Ratuszowej wypełniła poezja Violetty Borowiak, która zaprezentowała licznie zgromadzonym czytelnikom swój najnowszy tomik poezji pt. "Światła lśnienie". Na spotkaniu obecni byli członkowie Stowarzyszenia Sztuka dla Wszystkkich oraz Leszczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Spotkanie poprowadziła Beata Donaj. Goście Ratuszowej mogli także posłuchać utworów w wykonaniu Chuca Fraziera, muzyka pochodzącego z Houston w Texasie. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac Joanny Skrzypczak, którą przez najbliższe kilka dni będzie można oglądać w Bibliotece Ratuszowej.

"Światła lśnienie" jest drugim autorskim tomikiem artystki będącym kontynuacją tomiku "Dotknij siebie". Seria jest drogą, którą przebywa każdy człowiek w czasie swojej podróży życia. Poszczególne części debiutanckiego tomiku są zapowiedziami następnych wydań. Od "Światła lśnienie" poprzez "Strumień życia" do "Tuż przed świtem", kiedy to budzi się do prawdziwego życia. "Pod dachem nieba" poznaje wartości ważne dla siebie. "Zawieram się w tobie" i dalej "W pytaniu odpowiedź" już wie, że w życiu "Jestem twym darem", a na koniec pozostaje mu tylko "Wspomnienie". Wie, że to wszystko musiał przeżyć by dotrzeć do tu i teraz. 

Violetta Borowiak urodzona w 1963 r. w Lesznie. Jest wrażliwą obserwatorką świata. Kieruje się w życiu wewnętrzną siłą. Pisaniem wierszy zajmuje się od kilku lat. Pisanie jest dla niej spełnieniem siebie, uwieńczeniem dotychczasowych zmagań z życiem. Jej wiersze są wyrazem przeżyć przelanych na papier. Ponadto jest członkiem Stowarzyszenia Sztuka dla Wszystkich oraz Leszczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Debiutowała w styczniu 2018 r. występując wraz z Chórem "Chopin" podczas wydarzenia zorganizowanego w Bibliotece Ratuszowej. Współpracuje z Marleną Kordylas, która wykonuje ilustracje do książek.