Aktualności Dodano: 18 kwietnia 2018

Pułapki Czasu już w Bibliotece

Data rozpoczęcia: 2018-04-18
Data zakonczenia:

Na schodach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie powstał mural, który nawiązuje do nowej książki Ewy Rosolskiej "Pułapki Czasu". Książka adresowana jest do młodych czytelników. Pierwszy tom ma tytuł "Klątwa pieczęci", drugi  "Kielich braci czeskich". Autorem muralu jest leszczyński artysta Mirosław Małecki. W wydarzeniu wziął udział dyrektor biblioteki Andrzej Kuźmiński, autorka Ewa Rosolska oraz twórca muralu Mirosław Małecki, a także leszczyńskie media i pracownicy biblioteki. Promocja książki odbędzie się 8 maja o godz. 18.00 w Galerii Lochy.

PUŁAPKI CZASU to cykl tajemniczych opowieści o dziejach Leszna i jego okolic. Na pozór zwyczajna historia zwyczajnego miasta ujawnia niezwykłe zdarzenia, przeżywane przez niezwykłych ludzi. Czy to możliwe? Przekonajcie się, wkraczając do lochów miejskiej biblioteki, gdzie rozpoczyna się seria niecodziennych przypadków. Dotrzymajcie kroku nastoletnim bohaterom, którzy – wspierani przez dorosłych – próbują rozwikłać zagadkę wędrówek w czasie. Czy im się to uda? Czy historia ujawni swoje sekrety? Ile trzeba będzie poświęcić, by wydostać się z matni pułapek czasu?

Ewa Rosolska swoją pasję pisarską rozpoczęła od książek dla dorosłych, publikując pod pseudonimem Marta Osa. Dotąd ukazały się cztery jej powieści (I po cholerę mi to było!; Owce barany i gminne szykany; Róża, bratki i wariatki; O kwiatkach i wariatkach… opowieść strażniczki zegarów). Szybko jednak przeniosła się w świat młodego czytelnika, by już pod swoim nazwiskiem oczarować nastolatków cyklem Tajemnica Starego Witraża. Dotąd ukazały się cztery tomy tej fantastycznej opowieści (Trzy krople życia; Księga życzeń; Po drugiej stronie; Światło i Mrok). Piąty ukaże się niebawem. Pisarka jest też autorką bogato ilustrowanej serii opowieści dla przedszkolaków, które pod wspólnym tytułem Bajeczki Babeczki zdobywają serca maluchów.

Pułapki Czasu napisała, jako ukoronowanie swych dziecięcych przygód i realizację marzeń z czasów, kiedy wymyślając najdziwniejsze historie związane ze swoim miastem, próbowała odkrywać jego tajemnice. Klątwa pieczęci jest pierwszą częścią cyklu. Kielich braci czeskich stanowi jej kontynuację, ale też historię, którą można czytać oddzielnie. Ale czy warto odmawiać sobie przyjemności? Wchodząc w świat przedstawiony przez autorkę, czytelnik nabierze apetytu, by sięgnąć po kolejne tomy Pułapek Czasu.