Aktualności Dodano: 13 lutego 2019

Radni Miasta Leszna w bibliotece

Data rozpoczęcia: 2019-02-13

W związku z planami przenosin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie na pl. Metziga w siedzibie głównej odbyła się komisja Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Leszna.

W spotkaniu, na zaproszenie dyrektora MBP w Lesznie Andrzeja Kuźmińskiego, wzięli udział wszyscy radni. Rajcy miejscy mogli zapoznać się z bieżącą pracą biblioteki, wyposażeniem budynku oraz planami przenosin siedziby do budynku przy pl. Metziga.

Radnych oprowadzono m.in. po dziale wydawniczym, poligrafii, wypożyczalni dla dorosłych oraz tej dla dzieci i młodzieży. Radni zapoznali się także z nowymi pomysłami realizowanymi obecnie przez pracowników leszczyńskiej książnicy. W trakcie wizyty przedstawiciele władz Miasta Leszna zapoznali się także z warunkami socjalnymi w budynku, gdzie mogli zauważyć, że czas się zatrzymał. Wyposażenie bardzo często pochodzi już sprzed kilkudziesięciu lat. Wszystko to ma zmienić się wraz z budową nowego gmachu biblioteki. Koncepcję zagospodarowania nowego obiektu na koniec wizyty przedstawił dyr. Kuźmiński.