Aktualności Dodano: 08 kwietnia 2018

Spotkanie poetycko-muzyczne w Bibliotece Ratuszowej

Data rozpoczęcia: 2018-04-08

8 kwietnia 2018 r. o godz. 17:00 w Bibliotece Ratuszowej odbyło się spotkanie poetycko-muzyczne. W spotkaniu udział wzięli: Alina i Krzysztof Galasowie, Sabina Klak oraz Danuta Perier-Berska.

Krzysztof Galas- urodził się w Poznaniu. Ukończył znane Studium Pomaturalne Masażu Leczniczego dla niewidomych w Krakowie. Debiutował tomikiem poezji ,,Róża Przeznaczeń” w 2004 r, wydanym także na płycie CD Kolejne książki to: ,,Płoszenie chwil”(2005) –płyta CD o tym samym tytule. Jego ostatnie dzieło to ,,Modlitwa o błękit ''(2016)

Alina Galas – żona Krzysztofa Galasa, śpiewa poezję.

Sabina Klak - poetka i autorka tekstów piosenek. Zadebiutowała w 1998 roku tomikiem „ Refleksje”. Od tamtego czasu wydała kilka kolejnych zbiorów wierszy: „ A ponieważ wiem kim jestem”, „ Podyktowane”,  „Bujać w obłokach” i „ Kwiat wycięty z Raju”.

Danuta Perier-Berska - kocha Kraków, ale lubi od czasu do czasu poromansować z Paryżem czy Sztokholmem. W poezji ceni sobie prawdę, piękno i dobro. Debiutowała w „Dzienniku Polskim” w 1999 roku. Publikowała swoje utwory w licznych almanachach poezji. Autorka wielu tomików m.in. „Słonecznikowa miłość”, „Śniadanie na Wenus”, „Niebieski krawiec- wiersze religijne”.