Aktualności Dodano: 13 września 2018

Spotkanie z Hansem Bollingerem

Data rozpoczęcia: 2018-09-25 18.00
Data zakonczenia: 2018-09-25 19.30

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza na spotkanie z Hansem Bollingerem, które odbędzie się 25 września o godz. 18.00 w Bibliotece Ratuszowej. Zapraszamy!

Hans Bollinger - pedagog, muzyk, dyrektor szkoły, pieśniarz ludowy podróżuje od 40 lat po Polsce. Od roku 1976 jest w związku małżeńskim z Polką ze Śląska, zna Polskę lepiej, niż swoją niemiecką ojczyznę, od Gdańska po Białystok, od Szczecina przez Kraków po Przemyśl, od Poznania po Warszawę i Poznań. Jest obeznany z większością regionów Polski, zna na wskroś wiele polskich rezerwatów przyrody.

Hans Bollinger mieszka w Kraju Saary przy granicy z Francją, gdzie od 20 lat koordynuje trójstronny projekt „Begegnungen an der Grenze – Rencontres à la frontière – Spotkania na granicy“, w ramach którego prowadzi intensywną współpracę z Polską i Francją. W ostatnich dziesięciu latach był dyrektorem ekologicznej szkoły Spohns Haus, gdzie zrealizował liczne niemiecko-polsko-ukraińskie spotkania dla uczniów. Od trzech lat istnieje w Kraju Saary Towarzystwo Niemiecko-Polskie, gdzie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego.