Aktualności Dodano: 30 maja 2018

Spotkanie z Jolantą Bartoś

Data rozpoczęcia: 2018-05-30

W wtorkowy wieczór w Galerii Lochy odbyło się spotkanie z autorką kryminałów Jolantą Bartoś. Autorka wydała kryminał, którego akcja toczy się w lochach naszej Biblioteki! Dzięki efektom specjanym nasi czytelnicy mogli poczuć się jak w kryminale p.Bartoś. Podczas spotkania można było nabyć książki Jolanty Bartoś.

Iwona jest szczęśliwą matką i żoną, kocha książki i niezwykle fascynuje ją historia miasta, w którym mieszka. Wiedzie spokojne, skromne życie, jedynym problemem zdaje się być natrętny, niegrzeczny sąsiad, składający kobiecie niemoralne propozycje. Jego zachowanie jest niepokojące, ale na szczęście ostatnio udaje się jej unikać towarzystwa chuligana. Dziewczyna ma lekkie problemy z nadwagą, ale to w ogóle nie przeszkadza troskliwemu mężowi, który kocha ją całym sercem i zawsze wspiera. Całkowitym przeciwieństwem jest  natomiast Anita, z którą przyjaźni się od lat. To dziewczyna szczupła, nosząca wyzywające stroje i zachowująca się niestosownie. Mimo więzi łączącej je od dawna, często bywa nieprzyjemna i krytykuje koleżankę, wywyższa się. Pewnego dnia Iwona namawia znajomą na odwiedzenie biblioteki, gdzie odbyć się ma spotkanie autorskie z jej ulubionym pisarzem kryminałów. Mimo nadciągającej burzy, udaje się im dotrzeć do Galerii Lochy, gdzie wkrótce pojawi się autor.

Jolanta Bartoś - urodzona w Jarocinie, przez pewien czas mieszkanka Krotoszyna, obecnie związana z Lesznem. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego - Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, gdzie uzyskała tytuł magistra. Artystyczna dusza wyczulona na piękno. Przygodę z literaturą rozpoczęły bajki opowiadane młodszemu bratu, potem liczne historie pisane do szuflady. Znajdzie się w nich niejeden wątek sensacyjny i kryminalny.