Aktualności Dodano: 08 marca 2019

Spotkanie z Katarzyną Janus

Data rozpoczęcia: 2019-03-08
Data zakonczenia:

Punktuaknie o godzinie 18.00 w wypełnionej prawie do ostatniego miejsca Bibliotece Ratuszowej rozpoczęło się spotkanie z Katarzyną Janus. Leszczyńska pisarka opowiedziała o swoich wydanych do tej pory powieściach, swoich inspiracjach, a także o tym jak zaczeła się jej przygoda z pisaniem. Pani Janus zdradziła także plany na najbliższą przyszłość, w której mają ukazać się jej dwie kolejne powieści. Po zakończonym spotkaniu ustawiła się bardzo długa kolejka po autograf do naszego dościa.

Katarzyna Janus - mieszkanka Leszna, gdzie od wielu lat pracuje w zawodzie lekarza. Wydała do tej pory cztery powieści z gatunku obyczajowej literatury kobiecej, noszące tytuły „Nigdy nie jest za późno" , „Życie za życie", „Mam na imię Walentyna" i „Światło kryje się w mroku. Piąta powieść ukaże się w maju, nosi tytuł „Piękni ludzie". Kolejna zatytułowana "Sacrum et profanum" prawdopodobnie będzie dostępna jeszcze w tym roku. Wszystkie książki wydała pod pseudonimem Katarzyna Janus. Pisać zaczęła przed czterema laty, zainspirowana przez przyjaciółkę. Bardzo lubi podróżować i w każdej powieści przemyca wrażenia ze swoich wojaży. Jedyna jej powieść, w której bohaterowie nie przenoszą się do innych krajów to "Piękni ludzie", w której akcja dzieje się w Centrum Rehabilitacji w Górznie oraz okolicznych pałacach.

We wszystkich jej powieściach przewijają się wątki medyczne. Cóż... wieloletnia praca w tym zawodzie pozostawia swoje piętno.