Aktualności Dodano: 14 marca 2019

Spotkanie z Marcinem Wichą

Data rozpoczęcia: 2019-03-14
Data zakonczenia:

Punktualnie o godzinie 18.00 w wypełnionej fanami sali biblioteki rozpoczeło się niezwykle intesujące spotkanie, w którym nie brakowało poważnych rozmów, śmiechu, a także odrobiny pikanterii i żywej duskusji.

Marcin Wicha żartobliwie i z dużym dystanstem opowiadał o swojej pracy grafika oraz pisarza, inspiracjach, swojej rodzinie. Czytelnicy, którzy przybyli na spotkanie zasypali naszego gościa ogromem pytań, na które autor "Rzeczy, których nie wyrzuciłem" dzielnie odpowiadał. Po spotkaniu był czas na autografy, a także na jeszcze kilka dodatkowych pytań.

 

Marcin Wicha (ur. 1972 w Warszawie) – polski grafik, eseista i autor książek dla dzieci. Laureat Paszportu „Polityki” za rok 2017 w kategorii: literatura oraz nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2018 w kategorii: esej za książkę Rzeczy, których nie wyrzuciłem. Za tę samą książkę w 2018 uzyskał Nagrodę Literacką „Nike” i Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza. Jako grafik projektuje okładki książek, czasopism, plakaty, znaki graficzne. Był autorem komentarzy rysunkowych w Tygodniku Powszechnym.

 

Rzeczy, których nie wyrzuciłem – książka Marcina Wichy wydana 5 maja 2017 w wydawnictwie Karakter. Na książkę składa się zbiór esejów poświęconych matce autora i ich trudnej relacji.