Aktualności Dodano: 09 maja 2018

Spotkanie z Markiem Gaszyńskim przy udziale MUS TRIO

Data rozpoczęcia: 2018-05-26 20.00
Data zakonczenia: 2018-05-26 21.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza na spotkanie z Markiem Gaszyńskim przy udziale zespołu MUS TRIO, które odbędzie się 26 maja 2018 r. o godz. 20.00 w Bibliotece Ratuszowej. Serdecznie zapraszamy!

Marek Gaszyński  - polski dziennikarz muzyczny i prezenter radiowy. Przyszedł na świat na 2,5 miesiąca przed wybuchem
II wojny światowej. Rodowity warszawiak. Absolwent UW (filologia). Swą przygodę dziennikarską zaczął jako dziewiętnastolatek w Rozgłośni Harcerskiej. Później pracował w Trójce oraz warszawskim Radiu Dla Ciebie, którego był prezesem. Autor tekstów piosenek dla wielu polskich wykonawców, m.in. dla Czesława Niemena, Czerwonych Gitar, Jerzego Grunwalda czy Haliny Frąckowiak. Specjalista z zakresu historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Wybrane publikacje książkowe: "Muzyka, którą lubię", "Czas jak rzeka", "Czerwone gitary. Nie spoczniemy...", "Człowiek do wynajęcia. Wyspa", "Śmierć Artysty".