Aktualności Dodano: 23 marca 2018

Strategia rozwoju MBP w Lesznie do roku 2023

Data rozpoczęcia: 2018-03-23

Rada Miejska Leszna w trakcie wczorajszej sesji uchwaliła Strategię Rozwoju Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie do roku 2023.

Strategia powstała w związku z planami przeniesienia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie do rewitalizowanego obiektu przy PL. Metziga przygotowany został nowy plan działalności Biblioteki na najbliższe lata. Uwzględnia on szeroki plany rewitalizacji miasta, zmiany w strukturze społecznej, a przede wszystkim nowe funkcje jakie ma pełnić Biblioteka Miejska. W strategii uwzględniono oczekiwania mieszkańców, ich ambicje kulturalne i duchowe potrzeby. Planowana rozbudowa daje dużo większe możliwości nowej oferty Biblioteki i powoduje, że zmieniają się cele działalności kulturalnej w mieście.

Dokument został przygotowany przez zespół konsultantów i moderatorów firmy Res Management S.C. przy ścisłej współpracy z Kierownictwem i Zespołem pracowniczym Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie. W jej przygotowaniu brali udział przedstawiciele organizacji społecznej, czytelnicy, pracownicy Biblioteki oraz przedstawiciele Leszczyńskich Instytucji Kultury.

Wszystkie zmiany i oczekiwania mieszkańców Leszna uchwalona uwzględnia Strategia rozwoju Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie na lata 2018 - 2023.