Aktualności Dodano: 08 stycznia 2019

Sukces akcji Mała książka-wielki człowiek!

Data rozpoczęcia: 2019-01-08
Data zakonczenia:

W akcji udział wzięło 119 najmłodszych czytelników, którzy otrzymali piękne wyprawki na swój start przygody z książkami. To jednak nie koniec ponieważ już niedługo zaprosimy państwa do kolejnej edycji tego programu! 

Akcja miała zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek(rocznik 2015), który przyszedł do biblioteki, otrzymał w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzymał naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znaleźli coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzięki akcji dziecko poznało ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostało pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.