Aktualności Dodano: 03 marca 2018

Tadeusz Płużańki i historia Żołnierzy Wyklętych

Data rozpoczęcia: 2018-03-03
Data zakonczenia:

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Galerii Lochy odbyło się spotkanie z Tadeuszem Płużańskim. Wieczór dopełnił koncert muzyki patriotycznej w wykonaniu Agaty Nadrowskiej i Przemysława Maćkowiaka. Pomimo licznych wydarzeń tego dnia spotkanie z red. Płużańskim przyciągnęło wielu mieszkańców Leszna.

Tadeusz Płużański - polski dziennikarz, historyk i publicysta. Ukończył studia historyczne. Specjalizuje się w powojennej historii Polski. Współpracuje ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej. Publikuje m.in. w "Biuletynie Informacyjnym" ŚZŻAK, "Najwyższym CZASIE!", "Naszej Polsce", "Uważam Rze", "W sieci", "Do Rzeczy", "Tygodniku Solidarność", "Gazecie Polskiej Codziennie" i "Gazecie Polskiej". Objął funkcję szefa działu opinie w "Super Expressie". Jest m.in. autorem wydanej w 2011 książki Bestie, zawierającej zapis reporterskiego śledztwa dotyczącego funkcjonariuszy stalinowskich.

Przemysław Maćkowiak – założyciel zespołu MUS Trio, gitarzysta, kompozytor, nauczyciel. Gra również w formacji Dr Macki Band i Sunday Morning.

Agata Nadrowska - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu. Jak sama mówi śpiewa od zawsze. Naukę śpiewu zaczęła 5 lat temu. Rok po tym na jej drodze pojawił się zespół muzyczny, stworzony przez znajomych. Poniekąd właśnie wtedy narodziła się druga pasja- poezja.