Aktualności Dodano: 11 marca 2019

Tonin Corujo Quartet w Bibliotece Ratuszowej

Data rozpoczęcia: 2019-03-15
Data zakonczenia: 2019-03-15

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza na koncert zespołu Toñin Corujo Quartet w Bibliotece Ratuszowej. Początek koncertu w piątek 15 marca o godz. 20.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Bibliotece Ratuszowej.

Zespół pochodzi z Wysp Kanaryjskich, a jego założycielem jest scenarzysta – muzyk Toñin Corujo. Wystąpi w towarzystwie perkusisty i klawiszowca - Israela Curbelo, wspaniałego saksofonisty - Carlosa Péreza i świetnego gitarzysty Yarela Hernándeza.

Ten, kto choć trochę zna kulturę kanaryjską pod względem muzycznym, wie, że najbardziej tradycyjnym instrumentem jest tam małym instrument zwany "Timple". Jeden z najsłynniejszych „timplistów” wyspy Lanzarote - Toñín Corujo, gra na tym instrumencie, jako trzecie pokolenie. Marzeniem Toñína Corujo było nadanie temu instrumentowi nowoczesnego brzmienia. Muzyk zaczął eksperymentować łącząc „Timpe” z innymi instrumentami.