Aktualności Dodano: 08 marca 2019

"Twarze" - wystawa obrazów Heleny Szczypko

Data rozpoczęcia: 2019-03-20 17.00
Data zakonczenia: 2019-04-20 17.00

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie serdecznie zaprasza do Galerii Dworcowej (Dworzec Główny w Lesznie) na wernisaż wystawy obrazów Heleny Szczypko, który odbędzie się 20 marca, o godzinie 17.00.

Helena Szczypko (pochodzi z Podlasia, od 30 lat mieszka w Rawiczu): Sztuka była moją pasją od zawsze. Już w dzieciństwie lubiłam rysować. Wtedy były to balowe suknie dla lalek. Właściwie całe życie malowałam i rysowałam w różnych klubach i kółkach plastycznych, nigdy jednak malarstwo nie było moim sposobem na życie, choć zawsze było mi czegoś żal, czułam się niespełniona.

Od kilku lat wszystko się zmieniło... Dostałam się do Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Dziś jestem studentką III roku w Pracowni Malarstwa. Moim ulubionym tematem są ludzie, portrety. Cykl „Twarze" zawiera sporo portretów manekinów. Został zainspirowany sztuką teatralną „Bal manekinów", w której - tak jak w życiu - nie wiadomo, ile prawdziwego „człowieka" w człowieku. Moje manekiny uczłowieczyłam.