Aktualności Dodano: 15 października 2019

Warsztaty literackie z Mirką Szychowiak

Data rozpoczęcia: 2019-10-15

Warsztaty dla osób zainteresowanych słowem pisanym odbyły się w miniony weekend w gmachu głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. W sobotę zainteresowani mogli wziąć udział w nieodpłatnych warsztatach, natomiast w niedzielę w Bibliotece Ratuszowej odbyło się spotkanie otwarte podsumowujące warsztaty. Współorganizatorem spotkania było Stowarzyszenie Sztuka dla Wszystkich.

W warsztatach wzięli udział członkowie stowarzyszenia oraz uczennice szkół średnich. W trakcie warsztatów były omawiany utwory poetyckie i prozatorskie. Zajęcia trwały od godz. 9.00 aż do 14.00! Natomiast w trakcie niedzielnego spotkania otwartego autorka zaprezentowała swoją twórczość, czytała między innymi swoje wyróżnione wiersze oraz opowiadania ze zbioru "Gwiazdozbiór". Oprawę muzyczną zapewnił Przemek Maćkowiak, który zagrał na gitarze solowe utwory muzyki iberyjskiej i latynoskiej. Spotkanie trwało blisko dwie godziny. Było to spotkanie, które bez wątpienia miało ogromną wartość dla wszystkich uczestniczących w nim osób.

Mirka Szychowiak – poetka mieszkająca w podwrocławskich Księżycach. Debiutowała w 2005 r. zbiorem wierszy Człap story. Od tego czasu ukazało się pięć tomików poetyckich: Jeszcze się tu pokręcę (nominacja do Nagrody Literackiej Nike, Proszę nie płakać, Gustaw znikąd, Jakie to życie jest krępujące, Trzeci migdał. W 2015 r. wydany został  debiut prozatorski autorki – Gniazdozbiór. Publikowała m.in.  w „Odrze”, „Autografie”,Obrzeżach”, „Nowej Okolicy Poetów. Jest laureatką kilkunastu ogólnopolskich konkursów poetyckich, finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina.