Aktualności Dodano: 02 grudnia 2018

Wieczór autorski Roxany Lewandowskiej

Data rozpoczęcia: 2018-12-02
Data zakonczenia:

2 grudnia 2018 r. w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie odbył się wieczór autorski Roxany Lewandowskiej. Spotkanie poprowadzili Danka Sikorska oraz Ryszard Biberstajn.
Roxana Lewandowska promowala tomik pt. "No funciona", który jest jej pierwszym tomikiem poetyckim. Zawiera wiersze z lat 2014-2018 w języku polskim i języku hiszpańskim - autorka sama przyznaje, że od kilku lat te języki jej się mieszają.

Roxana Lewandowska (1998 r., Gubin ) zadebiutowała w 2014 roku, wygrywając ogólnopolski konkurs Małe Konfrontacje wierszem „Dzieje przypominane nocą”. Nie jest poetką, jak sama mówi – nią tylko bywa, kiedy trzeba. Uwielbia Szekspira, Bukowskiego i Szymborską. Jednak zdecydowanie bardziej niż w poezję wierzy w fotografię i film. Kocha kino i to mu chciałabym się poświęcić całkowicie. Wielbi Alana Rickmana, Romana Polańskiego i Wesa Andersona. Jest laureatką kilku konkursów filmowych, m.in. konkursu na interpretację filmową wiersza Grochowiaka, w którym jej dwa filmy znalazły się na podium – jeden znalazł się na pierwszym miejscu, drugi na trzecim. Była jurorką festiwalu filmowego w Poznaniu AleKino!, czy też najmłodszą jurorką Festiwalu Filmowego w Maladze, jednego z najważniejszych festiwali kina hiszpańskiego. Kocha podróże, stara się podróżować nieśpiesznie, mówi, że w podróżach najważniejsi są ludzie. Cztery lata temu odwiedziła Andaluzję, która stała się jej ulubionym miejscem. Pół roku temu przeprowadziła się do Malagi, gdzie studiuje literaturę. Nie możemy też pominąć jej miłości do herbaty, kawy, czerni, koni i słoni oraz okularów. w przyszłości chciałaby po prostu być dobrym człowiekiem. i dalej mieszkać w Andaluzji. No i pić dobrą kawę.