Aktualności Dodano: 17 Grudnia 2019

Wieczór autorski Stanisława Kruka

Data rozpoczęcia: 2019-12-17 17:00
Data zakonczenia: 2019-12-17 18:30

17 grudnia br. zapraszamy na wieczór autorski Stanisława Kruka, poety od lat związanego z Lesznem i ziemią leszczyńską. Mottem spotkania będą słowa pisarki Ewy Kujawskiej Los jest sprawiedliwy, bo o człowieku, który mówi o drugim był, też tak kiedyś powiedzą. Wokół nich poeta zbuduje dialog, podzieli się też swoimi przemyśleniami na temat życia, kondycji człowieka we współczesnym świecie, ludzi, którzy odeszli, procesu tworzenia… Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Bron Saeger. Początek o godz. 17:00 w Bibliotece Ratuszowej.

Stanisław Kruk – urodził się w Kaszczorze, obecnie mieszka w Lesznie. Jest historykiem, absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie oraz studiów podyplomowych w zakresie organizacji i zarządzania oświatą. Pracował jako nauczyciel. Za całokształt pracy zawodowej został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jako autor wierszy debiutował w 2006 r. dwujęzycznym tomikiem poezji „Cisza – Die Stille”, który ukazał się w serii translatorskiej Waldemara Zamlewskiego. Wydał ponadto zbiory poezji „Jak ubrać” (2009), „Okruchy pamięci” (2010), „Przestrzeń” (2013) oraz „Życie jak szyba” (2016). Jest animatorem kultury, m.in. współorganizował i uczestniczył w projekcie Międzynarodowe Spotkania Artystyczne POMOST Leszno-Rydzyna 2013. Jest laureatem III Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Łucji Danielewskiej (2007) oraz wielokrotnie był nagradzany w Turnieju Poezji Biesiadnej, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie.

Wieczór poetycki organizuje Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie i leszczyński Oddział Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Leszna.