Aktualności Dodano: 02 Czerwca 2020

Wielki powrót filii

Data rozpoczęcia: 2020-06-02
Data zakonczenia:

25 maja 2020 r. filie biblioteczne ponownie otworzyły drzwi dla mieszkańców. Czytelnicy mogą więc na powrót odwiedzać placówki bliżej swoich domów. Oczywiście zasady wydawania i zwrotu księgozbioru uległy zmianie - przygotowane zostały specjalne stanowiska, które są regularnie dezynfekowane, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno czytelnikom, jak i pracownikom filii. 

Bardzo zależało nam na jak najszybszym otwarciu filii bibliotecznych, gdyż wiemy, jak ważne są dla naszych czytelników relacje i kontakt ze swoimi bibliotekarzami. Naszym kolejnym celem jest wolny dostęp do zasobów Biblioteki, jednakże na to musimy jeszcze trochę poczekać - mówi Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie, Andrzej Kuźmiński.

Brak wolnego dostępu do półek i nałożenie na filie restrykcji sanitarnych nie zatrzymało jednak pasjonatów czytelnictwa przed wizytą w swoich ulubionych placówkach bibliotecznych. 

Krzysztof Taciak, kierownik Działu Metodyki i Upowszechniania dodaje - Zainteresowanie czytelników jest duże. Wszystkich cieszy możliwość odwiedzenia placówek blisko swojego miejsca zamieszkania. Dodatkowo filie otwarte będą w czwartki - w ten sposób chcemy zrekompensować czytelnikom dni bez dostępu do naszych zasobów. 

Statystyki mówią same za siebie. Już w pierwszych pięciu dniach funkcjonowania filie odwiedziło prawie 2000 użytkowników, którzy wypożyczyli ponad 5600 książek. 

Oprócz sposobu korzystania z zasobów Biblioteki, zmieniły się także godziny funkcjonowania placówek. Czytelnicy mają możliwość zamawiania książek przez telefon lub drogą elektroniczną. Bibliotekarze zauważają jednak, że zdecydowana większośc czytelników preferuje kontakt osobisty.
Doświadczeni pracownicy Biblioteki, często znający gusta stałych bywalców poszczególnych filii, chętnie doradzają, które pozycje są warte przeczytania, zarówno osobiście, jak i przez telefon czy e-mail.

Już od 1 czerwca br. otwarte są wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie, łącznie z Biblioteką Dworcową oraz częścią kawiarnianą Biblioteki Ratuszowej. Bibliotekarze podkreślają, że jest to spory sukces, biorąc pod uwagę obecną sytuację i serdecznie zapraszają do odwiedzania swoich ulubionych placówek Biblioteki.