Aktualności Dodano: 02 grudnia 2019

Witold Gadowski w Galerii Lochy

Data rozpoczęcia: 2019-12-04 18:00
Data zakonczenia: 2019-12-04 20:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie zaprasza na spotkanie z Witoldem Gadowskim, dziennikarzem śledczym, publicystą, pisarzem i poetą, które odbędzie się w środę 4 grudnia br. w Galerii Lochy. Początek spotkania o godz. 18.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Witold Gadowski – ukończył psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 80. był członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów i twórcą podziemnego klubu politycznego „Okop”. Członek założyciel Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. Dziennikarz „Czasu Krakowskiego” i reporter śledczy „Gazety Polskiej”. W latach 90. korespondent wojenny na Bałkanach. Organizator konwojów z pomocą dla ofiar wojny w Kosowie. Autor powieści, opowiadań, wierszy, piosenek, publicysta internetowy. Publikował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wprost”, „Dzienniku Polskim” i polonijnych gazetach emigracyjnych. Autor dwóch książek publicystycznych „Lokal dla awanturnych” i „Krew nie woda”. wydanych przez wydawnictwo „Replika”.

Laureat licznych nagrów w tym m.in. międzynarodowej nagrody przyznawanej przez International Organization for Migration na międzynarodowym festiwalu filmowym w Kiszyniowie. W grudniu 2013 wraz z Maciejem Grabysą laureat Grand Prix za reżyserię dla najlepszego filmu polskiego na międzynarodowym festiwalu filmowym Human Doc.