Aktualności Dodano: 11 Kwietnia 2017

Wystawa Jerzego Reicha "Z mojego archiwum polskiego jazzu"

Data rozpoczęcia: 2017-04-11 17.00
Data zakonczenia: 2017-05-13 19.00

Z mojego archiwum polskiego jazzu

Wystawa Jerzego Reicha

Wystawa czynna od 11.04 - 13.05. 2017
wernisaż wystawy 11.04.2017 godz. 17.00

Muzyką jazzową zainteresowałem się u schyłku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Prawie jednoczesnie zacząłem gromadzić wszelkie materiały do mojego archiwum polskiego jazzu. W moich zbiorach znajdują się magrania muzyków i zespołów jazzowych na wszelkich nośnikach (78 obrotowe płyty szelakowe, winyle, taśmy magnetofonowe, płyty kompaktowe). W sumie jest to kilka tysięcy starannie wyselekcjonowanych pozycji. Gromadzę także czasopisma (pełne roczniki "Jazzu", "Jazz Forum", "Twojego Bluesa" itd.), książki, broszury, biuletyny, programy, wycinki z prasy i pism niemuzycznych, autografy, zdjęcia, korespondencję z muzykami oraz wiele innych materiałów.
(Jerzy Reich)

Otwarciu wystawy będzie towarzyszyła prezentacja multimedialna pt. :Historia polskiego jazzu na taśmie filmowej" autorstwa dziennikarza radiowego i miłośnika jazzu Andrzeja Winiszewskiego.
Planowany jest także występ poznańskiego zespołu jazzu tradycyjnego "Dixie Company".