Aktualności Dodano: 06 września 2019

Wystawa "Leszno niezauważone"

Data rozpoczęcia: 2019-09-07
Data zakonczenia: 2019-09-23

Od soboty, 7 września w Bibliotece Ratuszowej podziwiać będzie można wystawę "Leszno niezauważone". Wystawa ukazuje istotne miejsca, zabytki architektoniczne z perspektywy przemian lat 1917-1922.

Wystawa przygotowana została przez Leszczyński Klub Fotograficzny działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie we współpracy z Muzeum Okręgowym w Lesznie, Archiwum Państwowym w Lesznie, Miejską Biblioteką Publiczną w Lesznie oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddział w Lesznie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Europejskie Dni Dziedzictwa – wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

Wystawa czynna jest do 23 września 2019 r.