Aktualności Dodano: 04 Marca 2020

Wystawa "Nasze miasto"

Data rozpoczęcia: 2020-02-21 17:00
Data zakonczenia: 2020-03-30 18:00

Obiekty architektoniczne Leszna jako motyw malarski będzie można zobaczyć na wystawie „Nasze miasto” w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Autorami prac są członkowie sekcji malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To kolejny akcent obchodów 100-lecia Powrotu Leszna do Macierzy. Zapraszamy 4 marca do „Galerii Lochy” na wernisaż. Początek o godz. 17:00.

Inspirację dla autorów poszczególnych prac stanowiły zarówno najbardziej charakterystyczne, symboliczne budynki: barokowo-klasycystyczny ratusz, XIII-wieczna synagoga a także inne, nie mniej warte uwagi, jak leszczyńskie kamienice czy wiatrak. Tym co wyróżnia obrazy jest monochromatyczny układ kolorystyczny. Operowanie jedną barwą w różnych odcieniach sprawia, że nie tylko sam temat, ale również jego subiektywne ujęcie przyciąga uwagę. W efekcie powstała niebanalna wystawa, będą opowieścią twórców o Lesznie, jego wielokulturowości i historii. Nad całością przedsięwzięcia czuwał Włodzimierz Pietrzyk, instruktor sekcji.

Zachęcamy do obejrzenia prac, bo z pewnością zasługują na uwagę. Wystawa „Nasze miasto” czynna będzie do 30 marca, w dniach i godzinach otwarcia Biblioteki Głównej.